2011 m. kovo 30 d., trečiadienis

Tulasi Devi: Šventasis Medelis II dalis

Tulasi Devi: Šventasis Medelis
Pagal Stephen Knapp

Tulasi Devi Auginimas Jūsų Namuose
           
            Daug žmonių augina Tulasi augalą savo namuose, arba norėtų jį auginti. Deja, Tulasi yra labai jautrus augalas ir, kad gerai augtų, reikalauja tam tikrų auginimo sąlygų.  Dar daugiau, laikoma, kad tai, kaip gerai auga Tulasi, yra ženklas, koks atsidavusio Dievui Višnui arba Krišnai asmens atsidavimo elgesys. Sakoma, kad nepaisant to, kaip gerai yra rūpinamasi Tulasi devi, be tinkamo atsidavimo ji gerai neaugs. Kita vertus, aš mačiau daug atsidavusiųjų, kurie turėjo pakankamai atsidavimo, bet nežinojo, kaip tinkamai pasirūpinti Tulasi. Taigi, čia rasite keletą instrukcijų, kurios gali padėti rūpintis Tulasi.


            Toliau skaitykite Šrilos Prabhupada 1976 10 25 laiško dalį, kuri atsakys į keletą svarbių klausimų, susijusių su Tulasi identitetu.
1)    Ar kiekviena Tulasi yra atskira dživa siela arba tyro atsidavusiojo ekspansija?
Šrilos Prabhupada atsakymas: Tulasi yra viena atsidavusioji, kuri pasirodo visur, kur yra atsidavimas Krišnai;
2)    Kur eina jos siela, kai palieka kūną?
Atsakymas: Tulasi kūnas yra dvasinis.
3)    Ar galima dėti ant jos žemės papuošalus, ar tik mėnulio akmenis?
Atsakymas: Taip, papuošalai tinka.
4)    Kada Tulasi auginama laikymui namuose, ar dvi aratrikos vis vien turi būti siūlomos?
Atsakymas: Jei įmanoma.
5)    Kada Tulasi yra šeimininkų auginama namuose, ar jie gali naudoti jos lapus ir mandžares aukojimui namie, ar turėtų jas neštis į šventyklą?
Atsakymas: Tulasi lapai turėtų būti siūlomi Dievybei.
6)    Kada šeimininkai Tulasi siūlo aratriką, ar ji turi turėti ghee lempą?
Atsakymas: Jei įmanoma.
7)    Ar tai yra įžeidimas pasukti Tulasi atžalas atgal į žemę kai jie atsiranda?
Atsakymas: Taip!
8)    Yra klausimų, susijusių su Tulasi aratrikomis. Mes visuomet jai siūlėme smilkalus, ghee lempas ir gėles. Ar darome teisingai?
Atsakymas: Taip.
9)    Instrukcijose sakoma, kad Tulasi negalima genėti. Ar tai taip pat reiškia, kad negalima nupjauti sausų, nebeturinčių lapelių ar tekančių gyvybės syvų šakų?
Atsakymas: Galima nupjauti mirusias šakeles, bet ar tai būtinybė?
10)  Mums buvo pasakota apie „Keturis esminius Tulasi priežiūros principus“, kurie padeda augalėliui nesusirgti: a) palaikyti drėgmę; b) palaikyti švarą; c) duoti jai bent rytmečio saulės spindulių; d) duoti jai dvi aratrikas per dieną. Ar tai bona fide?
Atsakymas: Niekada to nesakiau.
11)  Ar galima Tulasi paversti arbata po to, kai ji buvo pasiūlyta?
Atsakymas: Ne.
12)  Ar gali atsidavusieji drožti iš Tulasi medienos priemones Dievybėms?
Atsakymas: Taip.
13)  Kada Tulasi palieka savo kūną, o kūnas per minkštas karoliukų gamybai, kaip galima jį panaudoti? Ar reikėtų atlikti mažą ugnies ritualą?
Atsakymas: Medieną kiek tik galima naudokite karoliukams; perteklius gali būti užkasamas žemėje. [Taip pat yra priimtina, kai asmuo paima mirusią Tulasi ir padeda ją į vietinę upę.]
14)  Mes turime Jūsų laišką su prašymu nenaudoti Tulasi jokių purškiamųjų priemonių. Ar galime naudoti pasukų, pilno grūdo miltų, ištirpdytų vandenyje, purškalą, kuris apgaubia Tulasi lapus ir neleidžia veistis voratinklinėms erkutėms, tampančiomis Tulasi kūno palikimo priežastimi?
Atsakymas: Aš kalbėjau apie cheminius purškalus.
15)  Ar Tulasi miega? Ar turėtume jos naktį netrukdyti?
Atsakymas: Netrukdyti, taip kaip?
16)  Yra leidžiama naudoti žirkles tam, kad nukirpti jos mandžares; o peilius, kad palengvinti jai išsilaisvinti iš puodo, galima?
Atsakymas: Naudokitės bendru supratimu, o jei tokio neturite, pasikonsultuokite su kitais.
17)  Ar užlipti ant arba peržengti Tulasi šešėlį, ar bet kokio kito tyro atsidavusiojo šešėlį,  yra įžeidimas?
Atsakymas: 1997 01 laiške yra rašoma, kad taip- užlipti ant tyro atsidavusiojo šešėlio yra įžeidimas.
18)  Du metus mes laukėme leidimo naudoti dvi maldas ir vertimus, ir jau egzistuojančių maldų vertimus. [Maldos čia ne perkuriamos]. Ar jos tinkamos?
Atsakymas: Nebandykite pristatyti kažko naujo. Svarbiausias dalykas yra meilė ir atsidavimas.

Tulasi Devi Auginimo Technikos

Svarbūs punktai

Jei jūs ką tik gavote Tulasi augalą paštu:

  1. Persodinkite augalą į molinį vazoną su „sodinimas“ dalyje rekomenduojama žeme.
  2. Jei sausas, gerai palaistykite
  3. Jei šlapias, pasodinkite į drėgną žemę ir leiskite jai išdžiūti iki normalios drėgmės.

SODINIMAS

Tik atvežta Tulasi turėtų būti tuč tuojau persodinta, o taip pat laikas nuo laiko, kai šaknys nebetelpa į vazoną. Tulasi neturi būti sodinama į didelį vazoną, jei pati yra maža, nes tai sąlygoja puvimą ir jame turėtų būti padarytas lėtas šaknų drenažas įberiant ant vazono dugno sudaužyto vazono šukių. Per mažas vazonas taip pat riboja augalą, todėl geriausia jį persodinti į šiek tiek didesnį vazoną.
Sodinant jaunus daigus, žeme užpildyta turi būti tik dalis vazono. Augalas turėtų būti laikomas vietoje, kur šaknys galėtų plėstis natūraliai. Likusi žemė turi būti užberiama ir tvirtai apspaudžiama pirštais. Mažuose vazonuose viršuje turėtų likti ½ colio vietos tarp žemės ir vazono viršaus. Kamieno neužkaskite. Galite naudoti gerą sodinimo žemę, arba patys pasidaryti mišinį, kur viena dalis smėlio su trim dalim žemės. Gerai palaistykite ir kelias dienas nestatykite tiesioginėje saulėje. Niekada nesodinkite į grynus kiminus.

ŠVIESA

Šviesa yra labai reikalinga jos augimui. Geriausiai yra tiesioginė saulės šviesa, o pietinis langas yra tiesiog nuostabu. Vasarą galite ją padėti į apsaugotą vietą lauke. Fluorisentinė šviesa taip pat yra gerai; padėkite sodinuką 6 coliais, o didesnius augalus 6-14 coliais žemiau šviesos.
Kada augalai yra palikti kažkurioje vietoje ilgesniam laiko tarpui, lapai ir kamienas pasisuka į šviesą ir augimas bus nesimetriškas. Todėl kartą į savaitę reikia šiek tiek pasukti vazoną.

TEMPERATŪRA

Augalai gerai vešės 17- 21 Co temperаtūroje dienos metu, ir jei ji nekris žemiau 13 Co nakties metu. Žinoma, ji pritampa prie labai karšto klimato ir gerai augs aukštesnėje temperatūroje vasaros metu. Žiemos metu apsaugokite ją nuo šerkšno ant lango apsauginiu laikraščio sluoksniu tarp vazono ir palangės.

TULASI PRIEŠŲ KONTROLĖ
Nuo amarų- naudokite juodąjį lapą 40 (nikotino sulfatą)
Purškalo sudėtis:
Juodasis lapas 40- vienas arbatinis šaukštelis
Muilas- 1 kubinis colis
Vanduo- 1 galonas
Purkškite mėnesį kas keturias-penkias dienas.

Nuo baltųjų muselių- šiltnamio vabalų. Tai skraidantys vabalai, kurie deda baltus kiaušinėlius ir siurbia iš augalo sultis. Elkitės taip pat kaip su amarais.
Miltinės erkutės. Jos atsiranda kaip balkšvi vatos taškeliai, tačiau gerai pažiūrėjus tai daugiakojai vabalai. Jie randami naujų atžalų apatinėje lapo dalyje. Kontroliuokite tai valydami vatos gabalėliu pamirkytu spirite.
Labai paplitęs yra vytimas. Širdį draskanti liga, kuri prasideda naujose atžalose, kurios su laiku išdžiūva ir tampa rudomis, iki tokiu būdu nuvysta visas augalas. Reikia tuoj pat kontroliuoti laistymą. Kartais tai įtakoja bloga žemė, todėl reikėtų tai patikrinti, ir, jei reikia, persodinti. Ši liga sukeliama žemės.
Voratinklinės erkutės. Tai maži voriukai, kurie mezga savo tinklus ant augalo ir siurbia jo ūglius. Plaukite švirkštu ir dažnai purkškite lengvu muilo tirpalu.
Tai yra tik keletas demonų iš daugelio, kurie kamuoja Šrimatę Tulasi Devi, bet jūs jai galite padėti ją kasdien tikrindami, ypač apatines lapų puses. Nupjaukite mirusias šakeles ir visuomet įsitikinkite, kad ji  nei per sausa, nei per drėgna. Dideli kolorado vabalai taip pat yra dažna problema, taip pat kaip ir vikšrai, nes visiems patinka jos švelnūs lapeliai. Taigi, sunaikinkite šiuos kenkėjus (giedodami Hare Krišna), kai jie sugalvoja Tulasi Devi paversti savo namais.

SODINIMAS

1.        Sodo prekėse nusipirkite Jiffy Grower Pradedančiojo Rinkinį (arba panašios firmos). Šis rinkinys susideda iš mažų kiminų puodelių sėkloms, padarytų kaip kiaušinio kartonas, su daiginimui paruošta ir nusijota žeme. Taigi, viską, ką jums reikia padaryti, tai pripildyti šiuos puodelius žemės mišiniu, palaistyti (pagal pakuotės rekomendacijas) ir įspausti Tulasi sėklas į apie 1/16” gylį, po apie šešias sėklas į kiekvieną puodelį. Laikykite saulėtame kambaryje, venkite temperatūros svyravimų, skersvėjų ir nuo dujų išsiskyrimo (kaip alternatyvą, sumaišykite dvi dalis švaraus upės smėlio (ne sūraus), užberti jo ant sėklų paviršiaus arba į kiminų puodelį, o laistyti pripylus vandens iš apačios, nepurkšti- tai brangiau, reikia daugiau laiko ir ne taip sėkminga).
2.  Pirmieji Tulasi daigai atsiranda po 6-7 dienų, ir toliau atsiras kelias savaites. Laikykite plastikinį sėklų daiginimo maišelį taip, kad nespaustų daigų- jei reikia, paremkite lazdele. Tai leis likusiems, nesudygusiems, puodeliams išlaikyti drėgmę.
3.  Nusipirkite dvylika 4”-6” gylio kiminų puodelių ir tokio pačio žemės mišinio. (Jei maišote žemę patys, naudokite dvi dalis persijotos derlingos žemės, vieną dalį švaraus upės smėlio (ne sūraus) ir vieną dalį kiminų arba lapų humuso. Aplamai, ji turėtų būti lengvai derlinga, lengva ir su geru drenažu. Nėra prieštaravimų maišyti patiems- tai pigiau; tačiau šie kiminų puodeliai yra tikrai gerai, nes duoda gerą ventiliaciją ir palengvina persodinimo darbus).
4.  Vėlią popietę, apsaugotoje nuo vėjo vietoje (geriausiai netoli persodinimo reikmenų, kad nebūtų temperatūros pasikeitimų), paimkite dvi pilnas saujas akmenukų, buteliuką pripildytą drungno vandens (jau aprašyto), kiminų ir aukščiau aprašyto žemės mišinio. Idėja yra paprasčiausiai sudėti sudygusius puodelius į gilesnius puodelius, kad šaknys turėtų vietos šakotis. Nuėmę dugną persodinkite visą puodelį. Pradėkite 4” kiminų puodelio dugną padengdami akmenukais drenažui. Sudrėkinkite žemės mišinį ir pripildykite puodelį palikdami duobelę sudygusiam puodeliui. Atsargiai su peiliu pašalinkite sudygusio puodelio dugną. Įdėkite daigų puodelį į drėgną duobelę ir tvirtai apspauskite šonus. Tai panaikina oro tarpus. Gerai palaistykite apspaustą griovelį neliedami tiesiogiai ant sudygusio puodelio. Tiesioginis liejimas gali pakenkti sėkloms, kurios vis dar dygsta. Naudokite srovinį buteliuką ir drungną vandenį (ne šaltą ir ne karštą). Niekada silpnų daigų neliekite tiesiogine srove. Jei kartais taip padarytumėt, pakelkite Ją ir švelniai apspauskite žeme. Baigę puodelius palikite toje pačioje, kur ir persodinote.  Sudėkite puodelius vienas nuo kito 2-3” atstumu ant grotelių, kad būtų gera oro cirkuliacija ir drenažas ir iš apačios, ir iš šonų. Turi būti šviesu, bet ne tiesioginė saulės šviesa.
5.  Po kelių dienų, pastatykite į šiek tiek filtruojamą saulės šviesą, lauke po medžiu arba po pintu tinkleliu (jei oras gražus ir naktys ne labai šaltos). Sustatykite puodelius kaip ir anksčiau ant grotelių, o dar geriau ant senos lovos spiralės- ant kiekvienos spiralės po vieną puodelį, tai taip pat duoda apsaugą nuo vabzdžių. Apsaugokite juos nuo saulės ir vėjo. Apsauga nuo vėjo gali būti iš lengvo pusvilnio audinio, maišinio muslino, faneros, 4 sienų iš dėžės. Tuomet galima ant dėžės šono pritvirtinti stiklo pluošto širmą arba aliumininę lango apsaugą, kad apsaugoti nuo žvirblių, Azijos varnėnų ir vabzdžių. (Musės yra pačios blogiausios, nes deda kiaušinius ant lapų, taigi, apsaugokite su širma).
6.  Kiekvieną rytą gausiai liekite Tulasi drungnu vandeniu. Turėkite didelius puodus drungno vandens, kad bet kada galėtumėte pripildyti buteliuką ar laistytuvą. Žemė turėtų būti gerokai drėgna. Jei daigai pradeda tapti purpuriniais arba pilkšvais, tai reiškia, kad jie gauna per daug saulės ir nepakankamai vandens. Jei taip atsitinka, laikykite kelias dienas šešėlyje, kad atsigautų, kitaip jie gali nuvysti ir dingti.
7.  Nuolat rūpinkitės daigais kaip aprašyta aukščiau, lenkitės jiems ir vaikščiokite ratais du kartus dienoje, ir po dviejų- trijų savaičių jie išaugins papildomus du ar tris lapų grupes. Tuomet, jei viename puodelyje auginate daugiau nei vieną daigą (kas greičiausiai ir bus), galite planuoti juos atskirti pasodinant skirtinguose kiminų puodeliuose (4-6” ilgio). Atskyrimas persodinant yra sudėtingas, tačiau reikalingas. Taigi, pasiruoškite reikalingą skaičių kiminų puodelių (kaip paaiškinta 3 ir 4 dalyje), ir vėlią popietę apsiginkluokite kiminų puodeliais, peiliu, kastuvėliu, žemės mišiniu, buteliuku ir daug drungno vandens. Svarbu: daigeliai turi būti patalpinti į atskirą puodelį kai tik jie turi du lapų rinkinius. Prieš darbą būtinai daigelius gausiai palaistykite. Tai žemę prilipina prie šaknų ir jas apsaugo. Persodinant stenkitės nesulaužyti ir nenutraukti daigų šaknų. Persodinkite kaip įmanoma greičiau, nes net mažiausias susidūrimas su oru kenkia. Apsaugai laikykite kiek įmanoma daugiau žemių apie šaknis. Palaistę, pradėkite kasti colį ar giliau dalindami žemę į tiek dalių, kiek puodelyje daigų. Dalinkite į dalis atsargiai, atsargiai ištraukite jas stengdamiesi nepažeisti šaknų. Tuoj pat persodinkite daigus į naujai paruoštus puodelius, gerai apspauskite ir apiberkite drėgna žeme. Gausiai kelis kartus palaistykite. Du atsidavusieji šį darbą gali atlikti daug greičiau. Gerai apspauskite daigelius pašalindami oro kišenes, ir vėl gausiai kelis kartus palaistykite. Visiškas šešėlis ir pagausintas laistymas turėtų tęstis tris dienas ir ilgiau, jei reikia. Jei tai atliksite greitai ir atsargiai, bus nedidelis vytimas, o galbūt jo ir išvis nebus.
8.  Po trijų dienų šešėlyje (paprasčiausiai apgobkite paklode, kad susikurtų šešėlis) ir dvigubo laistymo, galiausiai pastatykite daigelius į filtruojamą saulės šviesą ir tęskite rūpinimąsi kaip aprašyta 5 ir 6 dalyje. Šią programą tęskite 2-3 savaites, kol daigeliai užaugina tris, keturis lapelių rinkinius. Kai atsiranda daugiau lapų, stebėkite, ar puodelio apačioje neatsiranda plonyčių šaknų. Dar vienas kiminų puodelių pranašumas tas, kad nepaisant didelio persodinimo skaičiaus, šaknys niekada netampa suvaržytos, taigi nepadaro Jos žemaūge. Kai puodelis tampa šaknims per mažas, jos pradeda eiti per jį. Kada pamatysite išlendančias puodelio dugne šaknis, laikas Ją persodinti.
9.  Persodinimas į vazonus: patariama kelis augalus žiemai pasodinti į vazonus, ypač jei jūsų centras ar namai yra šaltame klimate. Dideli, 10-12“ gylio cementiniai (arba raudonmedžio) yra tvirti  ir poringi; moliniai vazonai yra poringi, tačiau greitai dūžta, plastikiniai yra neporingi ir nelabai tinka. Namuose, šaltojo sezono metu, naudojant augalų lempą, galėsite auginti Tulasi medelius visus metus, todėl naudokite pralaidžius ir didelius vazonus. Cementiniai ir raudonmedžio vazonai apačioje dažniausiai drenažui ir oro cirkuliacijai turi trinkeles, kas yra labai svarbu.
Žemės mišinys: duokite Šrimatei Tulasi Devi labai gražų vazoną ir žemės mišinį, ir ji gražiai augs ir vešės. Galite pirkti jau sumaišytą žemės mišinį, arba galite sumaišyti patys, kas taip pat gerai, tinkamai padaryta ir pigiau. Geras sodinimo mišinys yra dvi dalys daržo juodžemio (daugmaž; priklauso nuo to, ar žemės tekstūra yra lengva ar sunki); viena dalis komposto; viena dalis smėlio (rupaus, švaraus ir nesūraus); viena dalis kiminų/ lapų humuso; viena dalis gerai papuvusio, dehidratuoto karvės mėšlo (karvės mėšlas turi būti dehidratuotas, nes šviežias nudegins šaknis, nupirkite jo sodininkystės parduotuvėje).
Drenažas: įsitikinkite, kad vazone vanduo nubėga lengvai. Sudėkite banguotus sudaužytus gabalėlius (sudaužyto molinio dirbinio) ant drenažo skylės, tuomet užberkite dugną 1-2” rupaus žvyro taip, kad nei byrėtų per skylę, nei ją užkimštų.
Procedūra: Lėtą popietę pasiruoškite vazoną (taip kaip jau paaiškinome) ir pripildykite jį drėgnu žemės mišiniu, palikdami viduryje įspaustą duburėlį. Palaistykite persodinamą Tulasi. Tuomet peiliu atsargiai pašalinkite Tulasi kiminų puodelio dugną ir persodinkite ir Tulasi, ir puodelį (kartu) į duburėlį, gerai apspauskite, kad neliktų oro kišenių. Virš žemės palikite apie colį laisvos vietos, kad būtų lengviau laistyti. Gerai palaistykite panardindami vazoną į vonią ar baseiną.
Tulasi priežiūra vazone: Pirmiausia reikia gerai laistyti, kai to reikia ir leisti augalui sugerti drėgmę ar laistyti trupučiu vandens kiekvieną rytą (kartą į tris dienas būtų geriausia). Būkite atsargūs, kad Jos neperlaistytumėt. Jai patinka saulė, todėl skirkite Jai saulėtą palangę arba naudokite dviejų lempučių auginimo lempą.
Papildomos pastabos:
1 dalis: Sodinant naujas Tulasi Devi sėklas, turi būti padalinta sėklų ankštis ir išimtos sėklos. Kiekviena ankštis turi po keturias sėklas. Kai kurios gali būti jau iškritusios iš ankšties. Atsargiai su nagais praplėškite ankštis, leiskite sėkloms iškristi ant minkšto audeklo. Nesutraiškykite ankščių. Saugokite sėklas nuo sumušimų arba pakliuvimo į drėgną atmosferą. Nesodinkite sėklų daugiau nei galėsite jų tinkamai išauginti. Jei  Jiffy Growers sėklų pradedančiojo rinkinio jūsų apylinkėje nėra, galima naudoti išsijotą daiginimo žemės mišinį, pasodinkite mažuose kiminų puodeliuose ir uždenkite perforuotu plastikiniu maišeliu, pritvirtindami jį su gumele. Laistykite iš apačios.
10 dalis: Kai augalai yra šiek tiek didesni, apsaugai nuo vėjo ir stabilumui 1” gylyje įbeskite į žemę šalia kamieno ploną lazdelę ir laisvai pririškite kamieną prie lazdelės su juostele arba švelniu medvilnės skudurėliu (bent jau 1” pločio kamieną). Pririškite jį laisvai ir toje vietoje, kur tai netrukdys augti naujiems lapams. Tai duoda liaunam ir švelniam kamienui gerą sutvirtinimą net vėjyje, ir pagerina augimą. Per kelis mėnesius kamienas pasidarys ne toks minkštas ir purpurinis, o pasidarys kietas ir medinis, kaip mažo medžio. Tačiau jei vieta yra vėjuota, geriausiai sutvirtinančią lazdelę palikti visam.
Renkant lapus, rinkite tuos, kurie nuvyto iki natūralaus nukritimo. Neplėškite viršūninių lapų ir palaukite, kol augalas taps pakankamai didelis, kad būtų galima nuplėšti lapelių daugiau.

Šrila Prabhupada sako, kad yra dvi Tulasi rūšys: Rama Tulasi, kuri yra žalesnė, ir Krišna Tulasi, kuri yra purpurinė. Šrila Prabhupada sako, kad  po panašiai metų taip pat bus ir maži vaisiai, savo forma panašūs į šventyklas. Yra žiedynkotis , kurias Jis vadina Mandžarėmis. Jo Dieviškoji Malonė taip pat užsiminė, kad Indijoje, šventyklų kiemuose, visuomet auga Tulasi. Šventyklos kiemuose jos taip pat auga 3 pėdų aukščio kolonose, kaip dideliuose vazonuose, o Šrimate Tulasi devi nuolat garbina pasišventusieji. Ypač kaimuose, moterys labai gražiai rūpinasi Tulasi medeliais. Jos juos laisto ir jiems lenkiasi, rytais ir vakarais vaikščiodamos ratais kaip aarati siūlo lempas ir smilkalus. Jis sako, jei įmanoma atlikti aarati, tai labai nuostabu. Ji yra didžioji atsidavusioji ir dėl to ją gerbia. Ji yra labai labai svarbus įrankis garbinime. Jo Dieviškoji Malonė sakė, kad augalai augs apie penkis metus.

„Tulasi lapai yra labai labai brangūs Dievui Višnu ir Krišnai. Visi Višnu tattva Dievybės dosniai prašo Tulasi lapelių. Dievas Višnu mėgsta Tulasi lapų girliandas. Tulasi lapai sumaišyti su sandalmedžio koše ir padėti ant Dievo Lotoso pėdų yra didžiausias pagarbinimas. Bet turime būti atsargūs, kad Tulasi lapeliai nebūtų padėti ant nieko kito, tik Dievo Višnu ir skirtingų Jo formų pėdų. Tulasi lapeliai negali būti dedami net ant Radharani lotoso pėdų ar ant Dvasinio Mokytojo pėdų. Tai yra visiškai rezervuota tik Dievo Krišnos pėdoms. Tačiau galime padėti lapelius į Radharani rankas, kad ji padėtų juos ant Krišnos Lotoso Pėdų, kaip matėte Govindos albume.“ Šrila Prabhupada


Maldos

Nusilenkiant (pancanga pranam)

Vrindaai Tulasi devyai priyasai kesavasya cha
Vishnu bhaktiprade devi satyavatyai namo namaha

“Aš pakartotinai lenkiuosi Vrindai, Šrimati Tulasi devi, kuri yra labai brangi Dievui Kešavai (Krišnai). O, Deive, tu atiduodi atsidavusią tarnystę Dievui Krišnai ir žinai aukščiausią tiesą.“

Renkant lapus

tulasya mrita janmasi sada tvam keshavapriya
keshavarthi chinomi tvam barada bhava sobine

O Tulasi, tu gimei iš nektaro. Tu visuomet brangi Dievui Kešavai. Dabar, Dievo Kešavos pagarbinimui, aš renku lapus ir mandžares. Prašau, duok man palaiminimą. ”


Siūlant aratiką

narao namo Tulasi krishna preyasinamo namah
radha krsna seva pava ei abhilasi
ye tomara sarana lasa tara vancha purna haya
kripa kari kara tare vrindavanavasi
mora ei abhilasa vilasa kunje dio vasa
nasane heriva sada yugalaruparasi
ei nivedena dhara sakhira anugata kara
seva adhikara kiye kara nija dasi
dina krishna dase kaya ei yenamora haya
sri radha govinda-preme sada yena bhasi

“O Tulasi, Krišnos mylimoji, aš vėl ir vėl tau lenkiuosi.  Mano troškimas yra gauti Šri Šri Radha- Krišna tarnystę.
Kas prie tavęs prisiglaus, to norai bus išpildyti.  Duodama Jam savo gailestingumą, tu Jį padarai Vrindavanos gyventoju.
Mano troškimas yra, kad tu man taip pat  leistum gyventi Šri Vrindavana- dhamos malonumo giraitėse. Taip mano žvilgsnis visuomet stebės gražiuosius Radhos ir Krišnos žaidimus.
Aš maldauju mane padaryti Vradžos mergaičių piemenaičių pasekėju. Prašau, duok man atsidavusios tarnystės garbę ir padaryk mane savo tarnaite.
Šis puolęs ir žemas Krišnos tarnas maldauja: „Ar aš galėčiau nuolat plaukioti Šri Šri Radhos ir Govindos meilėje.“

Vaikštant apie Tulasi ratu
yani kani cha papani brahmahatya dikani ca
tani tani prana syanti pradakshinah pada pade

Vaikščiojimu apie Šrimati Tulasi Devi  visos nuodėmės, kurias aš galėjau padaryti, kiekvienu žingsniu sunaikinamos, net tokios nuodėmės, kaip brahmano nužudymas.” 

Kaip atlikti Tulasi Devi Garbinimą (Puja)

Tulasi-puja sąlyginai yra paprasta, susidedanti tik iš trijų dalykų: smilkalų, ghee lempos ir žiedų. Anksčiau ar vėliau jūs turbūt gausite galimybę pasiūlyti Tulasi pudžą, taigi, štai žingsniai, apie kuriuos turite žinoti:

Ačamana (tyrinimasis)

o    Paimkite šauktą iš vandens (ačamana) puodelio ir ištyrinkite rankas ant jų šlakstydami vandenį.
o   Pilną šaukštą į dešinį delną, sugiedokite om keshavaya namah, ir gurkštelkite.
o   Pilną šaukštą į dešinį delną, sugiedokite om narayanaya namah, ir gurkštelkite.
o   Pilną šaukštą į dešinį delną, sugiedokite om madhavaya namah, ir gurkštelkite.

Smilkalų siūlymas

o   Ištyrinkite (pašlakstykite pilnu vandens šaukštu) varpelį ir smilkalų laikiklį.
o   Uždekite smilkalą.
o   Kaire ranka pakelkite varpelį; pudžos metu skambinkite varpeliu.
o   Dešine ranka pakelkite smilkalų laikiklį ir pasiūlykite Tulasi smilkalų septynis kartus apie jos visą formą nupiešdami ratus.
o   Pasiūlykite smilkalų Šrila Prabhupadai, o paskui visiems atsidavusiesiems.

Ghee lempos siūlymas

o   Ištyrinkite ghee lempą
o   Uždekite ją.
o   Pasiūlykite Tulasi: keturis kartus pagrindą, du viduryje, tris viršuje, viso septynis.
o   Pasiūlykite Šrila Prabhupadai, o paskui visiems atsidavusiesiems.

Žiedų siūlymas

o    Ištyrinkite žiedus.
o    Pasiūlykite juos Tulasi septyniais ratais apie jos visą formą.
o    Padėkite juos ant pagrindo (pasirinktinai).
o    Pasiūlykite Šrila Prabhupadai, o paskui visiems atsidavusiesiems.

Dabar, kai Pudžą baigėte, galite pasitarnauti atsidavusiesiems padėdami jiems išgryninti jų rankas prieš laistant Tulasi.



Sodinimas, laistymas, saugojimas, palaikymas, vaikščiojimas ratais, žiūrėjimas, lenkimasis, meldimasis, šlovinimas, visi yra būdai tarnauti ir garbinti Tulasi ir jie yra ypatingai palankūs.


Vertė Laura Čelo

2 komentarai:

  1. gal galite patarti kur internete įsigyti augalėlį, daigelį ar dar papraščiau?

    AtsakytiPanaikinti
  2. Galima isigyti seklu internetinese seklu parduotuvese (kazkada maciau seklos.lt), atsisiusti is uzsienio (greiciausiai zinote, kaip tai padaryti, jei ne- parasykite, papasakosiu), paprasyti daigelio sventykloje arba pas kuri nors is vaisnavu, jei pazystate. Jei netures, manau jie tikrai patars kur ir kaip galima butu isigyti si augaleli greiciau.

    AtsakytiPanaikinti